Historie

Na samém počátku bylo několik kamarádů, kteří se znali ze zaměstnání a jejichž koníčkem bylo fotografování. Ti si občas v práci, nebo v hospodě, ukazovali své fotografie, nad kterými debatovali. V tu dobu ještě nikdo netušil, co se z toho vyvine. Úvodem jen několik jmen, která stála u zrodu - Vladimír Horáček, Miroslav Pida, Eduard Jančák, Jiří Šonský a Václav Hedrlín. Jak šel čas, začalo přibývat dobrých fotografií, a tak se parta nadšenců začala scházet pravidelněji. Poté přicházeli další a další lidé, pro které se fotografování stalo koníčkem. Domovským přístavem se tehdy stal, dnes již neexistující podnik na Kamenném vrchu na Střekově. Po jeho zrušení se schůzky přesunuly do restaurace Sun Top, jež se na dlouhá léta stala novým působištěm. V té době už schůzky probíhaly pravidelně a tak Dan Fiker přišel s návrhem, že bychom se měli „institucionalizovat“. Byly vytvořeny stanovy, základ nově vznikajícího fotoklubu.

Tak v roce 1999 vznikl fotoklub F99.

Pravidelné schůzky byly následně rozšířeny o společné akce (workshopy), které se staly fotoklubovou devizou. S odstupem času se fotoklub začal více profilovat a k dalším činnostem přibyla i činnost výstavní. První výstava byla uspořádána v Děčíně, kterou následovaly výstavy v Litoměřicích, Praze, Ústí nad Labem, Trmicích a Moravské Třebové. V některých městech jsme vystavovali i vícekrát. Bez zajímavosti není ani to, že náš fotoklub v minulosti navštívila profesorka fotografie až Austrálie. Fotografie některých členů jsou publikovány v odborných časopisech – např. Blanka Nováková a Václav Hedrlín v časopisu PhotoLife. Dan Fiker, jediný profesionál mezi námi, vydává pohlednice. Většina členů fotoklubu publikuje své fotografie na internetu – např. na www.photoextract.com, kde asi nejvíce uspěli Jiří Řehák a Pavel Kozdas. V soutěži Week of Live je z našich řad nejúspěšnější Martina Štolbová. Veřejnost může naše fotografie shlédnout ve vitríně v průchodu u Grandu v Ústí nad Labem.

Dobré fotografie, jasně daná pravidla, bohatá činnost a dobrý kolektiv, to byly a jsou největší devizy Fotoklubu F99.

K 1.1.2012 fotoklub pokračuje v tomto složení: Beneš Jakub, Fiker Daniel, Hedrlín Václav, Horák Roman, Houser Vilém, Jezdinský Ladislav, Kotwieja Grzegorz, Kozdas Pavel, Mrazíková Emílie, Nováková Blanka, Sváda Petr, Štolbová Martina, Štrouf Jindřich.

Od valné hromady (20.1.2013) fotoklub pokračuje v tomto složení: Fiker Daniel, Hedrlín Václav, Horák Roman, Houser Vilém, Jezdinský Ladislav, Kotwieja Grzegorz, Mrazíková Emílie, Nováková Blanka, Sváda Petr.

Dne 3.2.2013 posílil naše řady člen ústeckého fotoklubu UFO Antonín Olexa

Od valné hromady (12.1.2014) fotoklub pokračuje v tomto složení: Fiker Daniel, Hedrlín Václav, Horák Roman, Houser Vilém, Jezdinský Ladislav, Mrazíková Emílie, Nováková Blanka, Olexa Antonín, Sváda Petr.

Dne 10.2.2014, vzhledem k časové zaneprázdněnosti, opustil naše řady zakládající člen F99 Daniel Fiker.

2.3.2014 jsme přijali do svých řad nového člena Milana Holečka.

7.9.2014 se k nám opět vrátil Grzegorz Kotwieja

11.1.2015 jsme přijali do svých řad nového člena Jaroslava Lhotského.

foto#3737

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace